Bariery

Ilość miejsc dostępnych i przyjaznym osobom z niepełnosprawnością na mapie Krakowa nie jest duża. Często zdarza się, że miejsca teoretycznie
publiczne takie jak przychodnia lekarska, dentysta, teatr, kino czy restauracja usiane są barierami wykluczającymi osoby z niepełnosprawnością z
dostępu do nich.

Utrudnienia takie jak schody, zbyt strome podjazdy lub ich brak, niedziałająca lub za wąska winda czy niedostosowane wyposażenie uniemożliwiają swobodny dostęp do budynku i poruszanie się po nim.

Audyty i konsultacje z dostępności

Jeśli jesteś właścicielem lub administratorem budynku użyteczności publicznej, hotelu, restauracji, kina, teatru, muzeum, apteki, przychodni (itp.) i obiekt ten nie posiada barier architektonicznych oraz jest dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnością zgłoś się a otrzymasz certyfikat Brak Barier. Dodatkowo miejsce to zostanie wpisane do Katalogu Miejsc Dostępnych oraz zostanie oznaczone na mapie internetowej.

Audytu dokonuje zespół składający się z osoby z niepełnosprawnością oraz specjalisty ds. projektowania bez barier. Polega on na wizycie naszych
specjalistów w obiekcie, dokonaniu wizji lokalnej i wykonaniu raportu potwierdzającego dostępność obiektu do potrzeb osób z niepełnosprawnością.

Jeżeli obiekt wymaga dalszego dostosowania informacje oraz wskazówki na ten temat zostaną opisane w raporcie, który Państwo otrzymacie.

Katalog dostępności Brak Barier

Publikowany przez nas katalog ukazuje w sposób zbiorczy listę miejsc przyjaznych i dostępnych dla osób z niepełnosprawnością. Jego celem jest zarówno informacja, które miejsca można bez problemu odwiedzić jak i reklama tych miejsc wśród osób niepełnosprawnych i ich bliskich. W katalogu znajdą się wszystkie obiekty posiadające certyfikat Brak Barier oraz inne miejsca dostępne.

Chcesz przejść audyt? Napisz

Skontaktuj się z nami jeśli chcesz przejść audyt, otrzymać certyfikat Brak Barier oraz miejsce w katalogu dostępności.

Contact infomation

Mogilska 69A, 31-545 Kraków

577-128-888

kontakt@brakbarier.org

Contact form