Zebrano: 200 zł /15 000 zł

Wydarzenia integracyjne i kulturalne

„Dostępna kultura” to projekt mający na celu ułatwienie osobom z niepełnosprawnością korzystania z różnych ośrodków kultury i wydarzeń kulturalnych. Niejednokrotnie osoby z niepełnosprawnością wykluczone są z życia kulturalnego z takich powodów jak niedostosowanie architektoniczne budynków lub zbyt wysokie ceny wstępów w stosunku do otrzymywanych rent czy zapomóg.

Fundacja Brak Barier wychodząc na przeciw takim problemom organizuje w sposób cykliczny wyjścia do :

  • muzeów
  • teatru
  • filharmonii
  • koncerty muzyki klasycznej i filmowej

Natomiast projekt “Integracja bez barier” ma na celu integracje społeczeństwa osób z niepełnosprawnościami ze społeczeństwem pełnosprawnym oraz propagowanie i zwiększenie aktywności społecznej środowiska osób z niepełnosprawnością. Wiemy jak ważna jest obecność osób niepełnosprawnych w życiu społecznym , by mogli czuć się pełnowartościowymi ludźmi oraz mieli szanse do normalnego funkcjonowania.

Dlatego postanowiliśmy realizować szereg działań na rzecz aktywizacji społecznej osób niepełnosprawnych.

Organizujemy dla podopiecznych takie wydarzenia jak:

  • wycieczki krajoznawcze
  • ogniska 
  • spotkania okolicznościowe np. : andrzejki, karnawał

Twoje wsparcie dla projektów pozwoli nam upowszechniać dostęp do wydarzeń kulturalnych oraz wyjścia z domu i wzięcia udziału w wydarzeniach integracyjnych czy w wycieczkach, co pomoże osobom z niepełnosprawnością w jeszcze większym zakresie integrować się ze społeczeństwem oraz doświadczać wyjątkowych emocji.

W imieniu naszych beneficjentów dziękujemy za wsparcie!

Przekaż dowolną kwotę i Pomóż nam w realizacji projektu!Szybkie wsparcie online

Wesprzyj szybkim przelewem online z Twojego banku dzięki Dotpay.