Zdjęcie prezesa Rafała Pawłowskiego

Rafał Pawłowski - Prezes Fundacji

Koordynator projektów, Trener szkoleń dot. dostępności, obsługi i zatrudniania osób niepełnosprawnych

Założyciel Fundacji oraz Prezes.

Certyfikowany Trener Szkoleń – absolwent Akademii SET oraz IES London. Z wykształcenia inżynier Informatyki.  Jest specjalistą ds. dostępności cyfrowej . Audytuje dostępność cyfrową stron internetowych. Jest osobą z niepełnosprawnością ruchową – z racji swojej choroby od 12 lat porusza się na wózku. Również jest konsultantem przy audytach architektonicznych i komunikacyjno-informacyjnych. Prowadzący i koordynator szkoleń.

Prowadzone szkolenia :

  • Obsługa klienta z niepełnosprawnością
  • Zapewnienie dostępności w instytucji dla osób ze szczególnymi potrzebami
  • Savoir Vivre wobec osób z niepełnosprawnością
  • Dostępne dokumenty PDF, Word, Excel
  • Zatrudnianie i dofinansowanie do pracowników z niepełnosprawnością
  • Rekrutacja i onboarding pracowników z niepełnosprawnością

Szkolenia wykonywał dla różnych Instytucji Publicznych (Urzędy, Sądy, Ośrodki Kultury, Uczelnie Wyższe, Szkoły), Korporacji, Hotelów i Banków.

Ponadto w Fundacji  zajmuję się zdobywaniem i obsługą dotacji, koordynacją projektów oraz współpracą z partnerami biznesowymi. Jest również członkiem Komisji Dialogu Obywatelskiego ds. osób niepełnosprawnych przy Urzędzie Miasta Krakowa. Reprezentuje również naszą Fundację na spotkaniach sygnatariuszy dostępności przy Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej.  Dodatkowo sprawdzał się jako doradca programowy w projekcie „Wdrażanie Konwencji o prawach osób niepełnosprawnych”.

Fundacja Brak Barier jest dla niego „Projektem Życia” by tworzyć wspaniałe miejsce i przy okazji pomagać osobom niepełnosprawnym oraz zwiększać dostępność i świadomość społeczeństwa.