Poznaj moją historię – Anna

Ania jest podopieczną naszej Fundacji. Wychodzi z założenia, że “człowiek nie sznurek, wszystko wytrzyma”. Ania urodziła się z przepukliną oponowo-rdzeniową. Miała przy tym dużo szczęścia – mimo iż sprawiało jej to trochę trudności, była w stanie chodzić, a dzięki wysiłkom lekarzy, fizjoterapeutów, jej rodziców oraz samej Ani, z biegiem czasu stawało się to dla niej coraz łatwiejsze.

Wszystko zmieniło się pod koniec studiów, gdy wykryto u niej guz w rdzeniu kręgowym, który znacząco pogorszył jej sprawność. W tym momencie dziewczyna straciła to, o co walczyła przez ponad 20 lat swojego życia, i w większości musiała zacząć poruszać się na wózku inwalidzkim.

Po mimo trudności, już po “przesiadce” na wózek, Ania obroniła pracę magisterską na kierunku analityka medyczna, a rok później rozpoczęła studia doktoranckie na Uniwersytecie Jagiellońskim. Po kilku latach spędzonych głównie w domu, gdy skupiała się przede wszystkim na rehabilitacji, postanowiła “wrócić do świata” i zawalczyć o odzyskanie samodzielności, w czym pomógł jej kontakt z innymi wózkowiczami.

Obecnie Ania pracuje jako diagnosta laboratoryjny w jednym z krakowskich szpitali oraz kończy pisać pracę doktorską poświęconą tematyce raka piersi.

Dzięki Fundacji Brak Barier dużo bardziej aktywnie uczestniczy w życiu kulturalnym Krakowa. Od kilku miesięcy Ania uczęszcza na zajęcia crossfit organizowane przez Fundację, dzięki którym dużo lepiej radzi sobie z codziennymi obowiązkami, a także czuje się jak Supermenka.

To dla niej także okazja do poznania ciekawych i inspirujących ludzi, którzy motywują ją do działania i podejmowania nowych wyzwań.

W wolnym czasie Ania  lubi spotykać się ze znajomymi i czytać książki. Na wiosnę i w lecie uwielbia pływać kajakiem, okazjonalnie relaksuje się też na strzelnicy. W najbliższym czasie planuje wrócić do pływania, co było jej hobby przed pogorszeniem sprawności. Trzymamy ją za słowo! 🙂

 

Marzeniem Ani jest aby osoby niepełnosprawne były postrzegane przez pryzmat ich możliwości i osobowości,
a nie ograniczeń.

Zobacz innych naszych bohaterów:

Już wkrótce opis kolejnej fascynującej osoby. Śledźcie naszą stronę oraz profile na facebooku i instagramie!