Poznaj moją historię – Patrycja

Dzisiaj chcemy Wam przedstawić kolejną osobę, która tworzy razem z nami Fundację Brak Barier. Jest to Przewodnicząca Rady Fundacji –
Patrycja Potaczek, która odpowiada za fundacyjną papierologię, której ma już kilkanaście segregatorów. Bawi się też w Ninję, zajmując się naszymi Social Mediami.

Patrycja od urodzenia choruje na przepuklinę oponowo-rdzeniową w wyniku czego ma m.in. niedowład kończyn dolnych i porusza się na wózku. Nie traktuje go jednak jako ograniczenie, a jedynie jako środek transportu i przenośne miejsce siedzące w komunikacji miejskiej. Z podniesioną głową pomaga innym w walce z różnymi przeciwnościami losu, dokładając wisienkę na torcie każdej pokonanej przeszkody.

Jako, że papierologia to jej drugie życie, studiuje Administrację, co pozwala jej z łatwością zapanować nad każdym papierkiem, który trzyma w przepastnych tekach.

Ale to nie to jest jej największą pasją – zdecydowanie woli pracę z osobami niepełnosprawnymi, co pozwala jej odpocząć od papierów i skupić się na tym co naprawdę w życiu ważne – przełamywaniu barier i czerpaniu radości z każdej pokonanej przeszkody.

 

Pomaganie innym dało jej również przywilej bycia Instruktorem Aktywnej Rehabilitacji, z czego skrupulatnie korzysta, aby podopieczni Fundacji Brak Barier mogli bez owych barier żyć. 

Pomimo niemałych trudności stara się osiągać swoje cele i mierzyć się z przeciwnościami losu. Jej największym celem niemal od dziecka było przede wszystkim to, żeby osiągnąć niezależność, bo jak sama podkreśla to jest pierwszy krok do tego by żyć i funkcjonować jak inni ludzie. Najważniejsze by się tego nie bać i nie poddawać się.

Zobacz innych naszych bohaterów:

Już wkrótce opis kolejnej fascynującej osoby. Śledźcie naszą stronę oraz profile na facebooku i instagramie!