Poznaj moją historię – Paweł

Dziś kolejna odsłona cyklu „poznaj moją historię”, a naszym bohaterem jest Paweł Szparaga. Jest jednym z członków zarządu, który odpowiada za grupę wolontariuszy. Swoją charyzmą i niebanalnym humorem zrzesza ludzi, którzy z chęcią z nami współpracują.

Jako młody chłopak zachorował na Wyściółczak będący nowotworem złośliwym. Od tego czasu porusza się na wózku, możemy sobie tylko wyobrazić jak odbiło się to na młodym chłopaku.

Mimo wszystko Paweł nie poddał się i każdego dnia sięga po więcej! Kiedy jego dotychczasowy świat runął szybko musiał wydorośleć, mierząc się z przeciwnościami losu.

Dziś ten odpowiedzialny człowiek z sercem na dłoni niesie pomoc wszystkim potrzebującym. A my jesteśmy dumni posiadając go w swoim zespole – dziękujemy!

Paweł, jako osoba niepełnosprawna wkłada mnóstwo wysiłku, by każdy dzień był jak najbardziej normalny i dobrze zorganizowany. Jego samodzielna postawa oraz spora dawka optymizmu i dobrego humoru nieustannie nam imponują!

 

Z wykształcenia jest kucharzem, co osobiście nam bardzo odpowiada kiedy dba o nas, gdy późnymi wieczorami pracujemy nad wymagającym projektem.  Poza pasją do gotowania, to bardzo aktywna osoba, ponieważ jak sam mówi nie wyobraża sobie dnia bez długich spacerów i ćwiczeń na siłowni.

Ponadto od wielu lat działa w środowisku osób niepełnosprawnych, wspierając ich swoim doświadczeniem oraz pomocną. Pełniąc funkcję instruktora udziela się w obozach aktywizując niepełnosprawne dzieci jak i dorosłych, dając im tak ważne w życiu rady jak i wsparcie osoby, która przeżywa takie same trudności jak i one.

Na sam koniec chcemy przedstawić jego motto życiowe: „jak się wywrócisz to się nauczysz”. Słowa te napędzają go do działania, poprzez co pokazuje nam by nie bać się porażek. Każdy z nas czegoś się uczy i nie bójmy się zaliczyć przysłowiowej gleby, trzeba próbować do skutku!

Zobacz innych naszych bohaterów:

Już wkrótce opis kolejnej fascynującej osoby. Śledźcie naszą stronę oraz profile na facebooku i instagramie!