Poznaj moją historię – Wiktor

Mamy przyjemność zaprezentować naszego kolejnego wyjątkowego i inspirującego człowieka – poznajcie Wiktora 🙂  

Wiktor obecnie ma 29 lat i od urodzenia porusza się na wózku. Jednak zarówno dla nas, jak i dla wielu innych osób, jest on przede wszystkim autorem wierszy, tekstów piosenek i muzyki. Poezję zaczął uprawiać w 2006 roku pod wpływem piosenki Tomasza Szweda pt. „Poradnik początkującego kierowcy”, którą pewnego dnia usłyszał w audycji radiowej.

Od tamtych czasów został uczestnikiem spotkań Koła Młodych przy Stowarzyszeniu Pisarzy Polskich w Krakowie, wydał dwa tomiki poezji: „Przecież świat nie jest taki” i „Jestem takim samym człowiekiem”, a powstałe teksty prezentował podczas swoich spotkań autorskich między innymi w Staromiejskim Centrum Kultury Młodzieży w Krakowie i klubie Moliere.

Twórczość Wiktora to poezja liryczna, zarówno refleksyjna jak i śmieszna, w której każdy może znaleźć coś dla siebie. Niektóre z jego wierszy możecie przeczytać  > Tutaj < .

Wiktor również tworzy muzykę, a do jej komponowania posługuje się fortepianem oraz programami muzycznymi. Sam to określa w taki sposób:

„Pisanie tekstów piosenek traktuję jako formę takiego starego albumu ze zdjęciami, gdzie są zapisywane różne momenty mojego życia – kogo spotkałem, co mnie wkurzyło, kiedy się zakochałem. A po jakimś czasie mogę popatrzeć na ten album i powiedzieć: ale byłem głupi”.

W oparciu o teksty i muzykę autorstwa Wiktora w 2013 roku został zrealizowany spektakl teatralny pt. „Nie ma jak na wsi” w reżyserii Aleksandry Barczyk. Teksty piosenek autorstwa Wiktora możesz znaleźć  > Tutaj < .

 

Wiktor uwielbia poznawać nowych ludzi i miejsca. To  go rozwija jako człowieka i inspiruje – czasem  pod wpływem takich spotkań powstaje jego nowy tekst lub piosenka. „Jesteśmy jak bile – gdzieś się spotykamy, na stole, czasem się przyciągamy i coś od siebie otrzymujemy” – tak  rozumie swoje życie. A z bardziej „przyziemnych” spraw – lubi taniec i włoską kuchnię, a oprócz tego uwielbia słuchać polskich piosenek z  lat 70/80-tych.

Wiktor jest przykładem na to, że niepełnosprawność nie przeszkadza w realizacji swoich marzeń i pasji. Podobnie jak większość ludzi skupionych wokół naszej fundacji, bardzo nie lubi być oceniany jedynie przez pryzmat poruszania się na wózku inwalidzkim. To jeden z tych ludzi, którzy swoim życiem pokazują, że nie ma przeszkód nie do pokonania, a swoją postawą inspiruje i motywuje innych do działania.