Spotkania i warsztaty świadomościowe

Logo Brak Barier Academy - szkolenia

Dedykowane są dla firm, instytucji, osób, które chciałyby pogłębić swoją wiedzę na temat funkcjonowania osób z niepełnosprawnością. Spotkania świadomościowe z inspirującymi osobami z niepełnosprawnością przełamią bariery i stereotypy. Natomiast warsztaty świadomościowe pomogą zrozumieć specyfikę różnych rodzajów niepełnosprawności, przybliżą temat niepełnosprawności w różnych aspektach życia społecznego, a także będą mogli Państwo zobaczyć jak osoba niewidoma i poruszająca się na wózku radzi sobie w życiu codziennym, czyli techniki przemieszczania się oraz asekuracji osoby z niepełnosprawnością.

Spotkania świadomościowe

Spotkania dla osób zainteresowanych tematyką niepełnosprawności, chcących poznać ich działania w różnych aspektach życia społecznego. Spotkania prowadzone na żywo z osobami niepełnosprawnymi, które spełniają się w różnych rolach i dają przykład innym jak samodzielnie i z pasją żyć każdego dnia. 

Celem spotkań jest kształtowanie postaw otwartości i tolerancji w aspekcie przełamywania stereotypów myślenia o osobach niepełnosprawnych.

Czas trwania : 2 h -1 temat (online lub stacjonarnie). 

Temat do wyboru:

  • Sport osób z niepełnosprawnością – spotkanie ze sportowcami, paraolimpijczykami.
  • Niepełnosprawni – pełnosprawni w pracy – spotkanie motywujące pracowników do współpracy z osobą niepełnosprawną, przedstawione zostaną osoby niepełnosprawne jako pełnowartościowi pracownicy i korzyści płynące z zatrudnienia osoby niepełnosprawne.

Warsztat świadomościowy

Praktyczne ćwiczenia dla osób zainteresowanych, prowadzone przez doświadczonych instruktorów, dzięki którym pokażemy kilka technik poruszania się na wózku i asekuracji oraz pomóc osobie niewidomej lub słabowidzącej w trakcie poruszania się w przestrzeni. Warsztaty to konkretna dawka wiedzy i praktyki zwłaszcza dla osób pracujących w różnych instytucjach oraz placówkach zdrowotnych, edukacyjnych czy społecznych oraz dla opiekunów osób z niepełnosprawnością. 

Czas trwania : 3 h (stacjonarnie)

W programie dwa warsztaty:

  1. Żyje w ciemności – poruszanie się przy pomocy białej laski z zasłoniętymi oczami, prowadzenie osoby niewidomej, tłumaczenie trasy, rozpoznawanie przedmiotów.
  2. Jeżdżę na wózku – jazda na wózku, slalom, balans, asekuracja, pokonywanie progów, techniki podnoszenia i przenoszenia. 

JESTEŚ ZAINTERESOWANY?

Skontaktuj się z nami.

Contact infomation

Mogilska 69A, 31-545 Kraków

577-128-888

Contact form